Kodėl verta pamiršti bendrą paštą?

Neseniai draugė darė tyrimą apie studentų komunikavimo įgūdžius. Kaip ir galima buvo tikėtis, dauguma studentų naudojasi Google arba Yahoo el.pašto konferencijomis. Nenustebino ir dažnas Skype naudojimas bei vis dar populiarus įprastas konspektų perdavinėjimas iš rankų į rankas. Na ir žinoma, malonu, kad kai kas jau naudoja Ututi grupes kaip pagrindinę komunikacijos priemonę 🙂 Stats

Tačiau faktas, į kurį norėčiau atkreipti dėmesį, – tai “bendro pašto” naudojimo populiarumas. Kurį laiką maniau, kad žmonės sukuria bendrą el.pašto paskyrą, nes nežino apie alternatyvas. Tačiau giliau panagrinėjus supratau, kad studentai turi savotiškų poreikių ir Google Groups patenkina ne visus. Žinoma, yra tokių, kurie apie nieką kitą nežinojo, bet yra ir tų, kurie atsisakė savo Google grupės ir pradėjo naudoti bendrą Gmail paštą (visi žino vieną prisijungimo vardą ir slaptažodį).

Priežastys

Taigi, kokios yra tos priežastys?

  1. Google Groups leidžia įsikelti tik 100 MB bei riboja įkeliamų failų dydį.
  2. Keliant failus norisi juos sukelti į aplankus, kad būtų aiškiau, kuris failas kuriam dalykui skirtas. Google Groups neleidžia kurti katalogų failams (arba bent jau aš to daryti nemoku).
  3. Ne visi nori gauti krūvą laiškų (dažnai jiems neaktualių) į savo el.pašto dėžutę. Žinoma, Google Grupės moka išjungti šitą funkciją ir nesiunčia laiškų, bet ne kiekvienas žino, kad tai įmanoma. Taigi bendrą paštą jie pradeda naudoti kaip grupės arba kurso forumą.
  4. Šiais laikais žmonės ne visada žino vienas kito el.pašto adresus. Apsikeičia Skype kontaktais, tampa draugais Facebook’e, bet el.pašto adresų nežino 🙂 Tad ir negali visų pakviesti į bendrą grupsą, o surasti savo grupę googlegroups’uose yra sunku. Tai ypač aktualu neakivaizdininkams, kurie pasimato retai. Tad sukurti vieną el.pašto dėžutę ir užrašyti ant lentos “login name” bei “password” yra paprastas ir greitas sprendimas.

Ką į tai Ututi?

Ką į tai gali atsakytiUtuti? Juk turėtumėm kažkaip sureaguoti 🙂
Ututi kitaip negu Google Groups yra sukurtas studentams, todėl mes galime lanksčiau reaguoti į studentų poreikius, o Google privalo kurti įrankį visiems.

  1. Neribojame failų, keliamų į dalykus, kiekio ir dydžio.
  2. Grupė gali pasirinkti studijuojamus dalykus ir kelti failus į juos. Be to, kiekviename dalyke galima sukurti papildomus aplankus, kad konspektus atskirtumėm nuo egzamino pavyzdžių.
  3. Grupė turi savo el.pašto konferenciją, tačiau kiekvienas individualiai gali pasirinkti nebegauti laiškų iš grupės forumo. Ateityje planuojame leisti grupei pasirinkti tarp forumo ir el.pašto konferencijos bei įdiegsim daugiau patobulinimų.
  4. Nebūtina žinoti visų el.pašto adresų norint prijungti visus prie savo U-grupės. Tereikia sukurti ją ir ant lentos parašyti grupės pavadinimą. Kartais net pavadinimo nereikia minėti, užtenka pasakyti, kad jungiamės prie Ututi ir ten bendraujam, o Ututi padės surasti tinkamą grupę.

Dabar pereikim prie klausimo “kodėl verta pamiršti bendrą paštą?”. Manau vienas esminių dalykų yra tai, kad Gmail visgi nebuvo kuriamas failams dalintis, todėl jei pražiopsojai kokį nors failą, surasti jį tampa sudėtinga. Nėra kategorizavimo ir panašių darbų su failais galimybių. Be to, kartais atsiranda taip vadinami “trintukai”, kurie įsirašo failą sau, o laišką ištrina, ir kiti niekad nesužino, kad buvo laiškų ir įkeltų failų.

Šį įrašą paskatino vienos pažįstamos pasakojimas, kaip jos grupė atsisakė “bendro pašto”. Ji studijuoja neakivaizdžiai MRU magistrantūroje. Jų grupėje atsirado “trintukas” ir reikėjo kažką su tuo padaryti. Ji parašė trumpą žinutę į grupę:

Sveiki,

internete radau įdomų puslapį Ututi.lt, ten galima kurtis grupes
ir dalintis failais. Sukūriau mums grupę. Junkimės, ten failus galima
patogiai pasidėti, o trinti gali tik tas kas įdėjo, tad gal pagaliau
neturėsim trynimo problemos?

Iki,
Vardenė

Jau kitą dieną beveik visi buvo prisijungę prie naujos grupės.