Mini incidentas arba “ar verta panikuoti?”

Matyt, dažnas atradęs Ututi — puslapį, kur studentais dalinasi studijų medžiaga, susimąstė, ar dėstytojas nesupyks, jeigu čia įkelsiu jo paskaitų medžiagą. Trumpas atsakymas būtų: “Viskas priklauso nuo to, ką ir kur įkelsi ;)”.

Prieš kelias savaites įvyko nedidelis incidentas, kurio dalyviai buvo dėstytojas, studentų grupė X ir kitos grupės Studentas Y.

Taigi, kas įvyko?

Vieno iš Lietuvos universitetų studentai atradę Ututi labai apsidžiaugė. Sukūrė grupę X ir pradėjo kelti studijų medžiagą. Failus, kuriuos buvo galima dėti viešai, dėjo prie dalykų, bet dauguma failų (dėstytojų skaidrės ir pan.) buvo laikomi privačiai – juos galėjo matyti tik X grupės nariai.

To paties kurso, bet kitos grupės narys Studentas Y irgi atrado Ututi ir pasidalino savo studijų failais su kitais Ututi nariais, t.y. sukėlė failus prie dalykų. Kadangi failai buvo panašūs (nes grupė X ir Studentas Y studijuoja tuos pačius dalykus), grupės X nariai pamanė, kad kažkas galėjo matyti jų grupės failus ir perkelti juos į viešą erdvę. Prie viso to dar prisidėjo ir dėstytojas, kuris irgi atrado Ututi ir čia sukeltus savo failus. Kadangi, jis buvo linkęs dalintis medžiaga tik su savo studentais, jam nepatiko, kad “gyvenimo darbas” buvo paviešintas. Žinoma, apie tai buvo pasakyta paskaitos metu ir paklausta, kas tai padarė. Čia ir prasidėjo įdomiausi įvykiai.

Kaltųjų paieška

Grupės X nariai iš karto nurodė grupės administratorių. Tas, galvodamas, kad grupės privatūs failai buvo nesaugūs, supykęs ant sistemos, iškart pradėjo trinti viską: viešus ir privačius failus, dėstytojo medžiagą, nuosavus konspektus, kitų dalykų failus. Žodžiu, viską, ką galėjo ištrinti, ištrynė. Be to, kadangi, tai buvo geras Ututi narys, jis turėjo moderatoriaus teises, todėl kartu su failais buvo ištrinti ir patys dalykai.

Mes (Ututi administatoriai) gavome tokią žinutę:

Prašau kas nors pagelbėkit KUO GREIČIAU ištrinti X grupę ir VISUS JOS SUKELTUS FAILUS, taip pat Studento Y įkeltus failus(kaip supratau jis savavališkai iškėlė failus iš privačios mūsų grupės erdvės į viešą). Dabar turiu problemų su dėstytojais universitete dėl to, kad kažkas savavališkai iškėlė privačius failus į viešumą. Mačiau, kad “Ututi” pašte yra pranešimas apie tai, kad viršytas privačių failų limitas. Gerai, bet tokiu atveju, žmonės, būkit malonūs, nesavivaliaukit, juk, manau, galima būtų tiesiog sutvarkyti sistemą taip, kad viršijus privačių failų limitą jie tiesiog nebūtų keliami į tą direktoriją. Labai prašau, pagelbėkite kuo greičiau. Ačiū.

Tiesos paieškos

Kadangi privačius X grupės failus galėjo matyti tik X grupės nariai, kaltinimas, kad KAŽKAS (ne grupės narys) savavališkai iškėlė privačius failus į viešumą buvo neteisingas. Nusprendžiau išsiaiškinti, kas įvyko. Susisiekiau su Studentu Y ir viskas paaiškėjo.

Istorijos tęsinys bei moralas yra kitame blogo įraše 😉