Mini incidentas arba “ar verta panikuoti?” (tęsinys)

Šis straipsnis yra anksčiau aprašytos istorijos tęsinys.

Jau minėjau, kad norėdamas išsiaiškinti, kas iš tikrųjų įvyko susisiekiau su Studentu Y. Po 10 min pokalbio istorijos paaiškinimas atrodė maždaug taip:

Aš esu iš grupės X2, mums taip pat paskaitas skaito tas pats dėstytojas. Išgirdęs jo pasipiktinimą, kad buvo paviešintas “viso gyvenimo darbas”, prisijungiau prie Ututi ir ištryniau tuos failus. Taip pat parašiau laišką dėstytojui, kur prisipažinau, kad tai padariau aš, ir atsiprašiau už failų paviešinimą. Jokios grupės failų tikrai netryniau (net savo). Paskui dar truputį draugiškai pasikalbėjome su Y, sutarėm, kad Ututi yra geras dalykas, bet ne visi dėstytojai linkę dalintis, ir kad ilgainiui tai gali pasikeisti.

Istorijos pabaiga

Galiausiai viską išsiaiškinom su grupės X administratoriumi ir nutarėm, kad atstatysim jų grupės failus. Deja, grupėje po panikos bangos liko tik 4 nariai, kurie, tikiuosi, sužinoję kas ir kaip, vėl prisijungs prie grupės.

Išvados, arba kaip elgtis, jei ištiks panaši situacija

Visų pirmą norėčiau patikinti, kad:

  • U-grupių failus mato tik grupės nariai!
  • Moderatoriai (o grupės X administratorius buvo moderatorius) gali trinti visus savo fakulteto viešus (esančius dalykuose) failus. Tam jie ir yra moderatoriai.
  • Mes visada ištriname “nelegalų” turinį, jeigu į mus kreipiasi kūrinio autorius. Rašyti mums galima adresu info(eta)ututi(tšk)lt.

Taigi, jeigu kažkas paviešino dėstytojo medžiagą, o jis prašo ją išimti, nepanikuokite. Youtube kiekvieną dieną trina šimtus video filmų, bet niekas dar neatsidūrė už grotų 🙂 Tiesiog ištrinkit dėstytojo failus iš viešų dalykų; iš privačių grupės failų nieko trinti nereikia, nes jų ir taip niekas, išskyrus grupiokus, nemato. Netrinkit visko iš eilės, nes dalintis savo užrašais, “bendrais konpektais”, namų darbų pavyzdžiais ir pan. yra visiškai legalu, to ištrinti niekas negali reikalauti.

P.S. Mūsų autorinių teisių specialistas jau pasveiko, tad greitai čia rasite išsamų autorinių teisių tyrimą 😉