Argi tai ne absurdas?

Jau rašiau apie mūsų teisinės analizės išvadą, apie tai, kad paskaitos metu studento ranka rašyti konspektai ne visada jam priklauso ir be universiteto leidimo jais dalintis negalima!

Argi tai ne absurdas? Ypač jeigu paminėsim faktą, kad šperos.lt platinami referatai (dažnai panaudojami pateikiant kaip nuosavą darbą) yra teisiškai legalūs. Beje, paruoštukės irgi yra legalu, kol jos nepanaudojamos egzamino metu.

Nebūtų taip pikta, jeigu ne incidentai arba pokalbiai, kurių metu dėstytojai pareiškia, kad savo konspektų studentams nepateikia (nes mat jie dar neparuošti), o konspektuoti (rašyti ranka, filmuoti arba kitaip įrašinėti) irgi neleidžia. Atrodo, kai kurių dėstytojų intelektinė nuosavybė yra įslaptinama kaip valstybinio lygio informacija ir net “nuosavi” studentai prie jos prieiti neturi teisės.

Peršasi išvada, kad Lietuvoje dėstytojai reikalingi tik tam, kad per paskaitą perskaitytų gabalą teksto, o aukštasis mokslas vertas tiek, kiek studentas sugeba tokių gabalų “susimedžioti”. O gal aš ko nors neįžvelgiu?