Prašome švietimo ministrą G.Steponavičių atkreipti dėmesį į studentų motyvaciją mokytis

Lapkričio 22 d. Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl akademinę etiką pažeidžiančios komercinės veiklos. Generalinės prokuratūros prašoma įvertinti, ar viešoje erdvėje siūlomos diplominių darbų pirkimo paslaugos nepažeidžia visuomenės intereso ir teisės aktų, bei imtis atitinkamų veiksmų.

Mes, Ututi.lt kūrėjai, palaikome šitą ministro žingsnį. Visada buvome prieš nusirašinėjimą ir nesąžiningumą. Tačiau manom, jog yra kelios svarbesnės problemos, trukdančios kokybiškai mokytis ir studijuoti.

Lietuvoje mokymosi procesą studentai dažnai mato kaip labai formalų ir nuobodų. Iš tikrųjų, tame yra tiesos. Patys prisimename, kad ne visi dėstytojai skiria pakankamai dėmesio savo paskaitų medžiagos paruošimui, o kai kurie dėsto iš dvidešimties metų senumo konspektų. Tokie dėstytojai negali sudominti studentų, o be nuoširdaus studento susidomėjimo mokymosi procesas tampa “kalimu”. Pripažinkime, kad dabartinė studijų kokybė nėra pakankamai gera, ir ieškokime, kaip ją pagerinti.

Mes tikime, kad jei dėstytojai studijų medžiagą talpintų viešai bei aktyviai ją atnaujintų, ji taptų kokybiškesnė. Jei tarp dėstytojo ir studento vyktų nuolatinė diskusija – tai skatintų abi puses. Tuomet ir studentai, turėdami aktyvų ir savalaikį mokymosi procesą, visai kitaip žiūrėtų į mokymąsi.

Mums būtų įdomu sužinoti Lietuvos studentų nuomonę. Ką manote apie studijas mūsų šalyje bei apie Ututi poziciją šiuo klausimu?